Haku Menu

Esiintyjäpyynnöt

Soisalo-opistossa opiskelee usean taidelajin taitajia, joita voi tiedustella esiintymään erilaisiin tilaisuuksiin. Ota yhteyttä ainealueen yhteyshenkilöön ja sovi  käytännön toteutuksesta ja palkkioista.

MUSIIKKI

Jousisoittajat ja -orkesterit
Piia Tuohino, puh. 040 7138 651, piia.tuohino(at)soisalo-opisto.fi

Puhaltajat ja puhallinorkesterit
Janne Juutilainen, puh. 040 7138 656, janne.juutilainen(at)soisalo-opisto.fi

Kitaristit ja bändit
Jukka Tuohino, puh. 044 7436 410, jukka.tuohino(at)soisalo-opisto.fi

Harmonikka
Andra Kaus, puh. 040 7138 645, andra.kaus(at)soisalo-opisto.fi

Laulajat, kuorot ja kansalaisopiston pianistit
Jyrki Immonen, puh. 040 7138 638, jyrki.immonen(at)soisalo-opisto.fi

Musiikkiopiston Pieksämäen toimipaikka
Andra Kaus, puh. 040 7138 645, andra.kaus(at)soisalo-opisto.fi

Musiikkiopiston Leppävirran toimipaikka
Kristiina Tirkkonen, puh. 040 7138 653, kristiina.tirkkonen(at)soisalo-opisto.fi

TANSSI JA TEATTERI

Anna Savolainen, puh. 040 7138 657, anna.savolainen(at)soisalo-opisto.fi

KUVATAIDE

Näyttelyt ja projektit
Susanna Nissinen
, puh. 040 7138 655, susanna.nissinen(at)soisalo-opisto.fi

TAIDELEIKKIKOULU

Hanna-Reetta Viirret-Ruoho, puh. 040 7138 652, hanna-reetta.viirret-ruoho(at)soisalo-opisto.fi
Kaarin Oresmaa, puh. 044 4442 273, kaarin.oresmaa(at)soisalo-opisto.fi
Anna Savolainen, puh. 040 7138 657, anna.savolainen(at)soisalo-opisto.fi