Haku Menu

Lukujärjestys 2020-2021

TAIDELEIKKIKOULUN LUKUVUOSI 2020-2021

TEEMANA ”Taide tuntuu”

Syyslukukausi 24.8.-18.12.2020 (16 kertaa)
Kevätlukukausi 7.1.-25.5.2021 (18 kertaa)

Loma-ajat
Syysloma 12.-18.10.2020 (vko 42)
Joululoma 19.12.2020- 6.1.2021
Talviloma 8.-14.3.2021 (vko 10)
Pääsiäisloma 1.-5.4.2021

Taideleikkikoulun opettajat
Hanna-Reetta Viirret-Ruoho, varhaisiän musiikinopettaja, puh. 040 7138660
Anna Savolainen, tanssiopettaja, puh. 040 7138657
Heli Venäläinen, tanssiopettaja
Salla Pakarinen-Räsänen, tanssiopettaja
Kaarin Oresmaa, kuvataideopettaja, puh. 044 4442273
Satu Juutilainen, kuvataideopettaja

LUKUJÄRJESTYS 2020-2021

MUSIIKKI

Varkaus, Soisalo-opiston kamarimusiikkisali, 1 krs. luokka 117, Taipaleentie 24,

TIISTAI KESKIVIIKKO TORSTAI
HANNA-REETTA
VIIRRET-RUOHO
HANNA-REETTA
VIIRRET-RUOHO
HANNA-REETTA
VIIRRET-RUOHO
    Vauvamuskari (alle 1-v.)  klo 9.15-10.00
Taaperomuskari (1-2-v.)  klo 10.00-10.45
Huilumuskari 6-7-v.    15.30-16.15  Huilumuskari 7-v.      15.30-16.30
Rumpumuskari 5-v.
klo 16.15-17.15
Muskari 3-4-v.
klo 16.30-17.15
Taaperomuskari (1-2-v.)
klo 16.15-17.00
Rumpumuskari  6- v.
klo 17.15-18.15

TANSSI

Varkaus, Soisalo-opiston sali, Taipaleentie 24

MAANANTAI KESKIVIIKKO
HELI VENÄLÄINEN HELI VENÄLÄINEN
 Satubaletti 6-7- v.         klo 17.45-18.45. Satubaletti 4-5-v.          klo 17.45-18.30

Varkaus, Tehtaan koulun sali, Savontie 4

MAANANTAI
ANNA SAVOLAINEN
Satubaletti 3-4-v.                klo 17.00-17.45

Varkaus, Joutenlahden koulu, sali, Porukankuja 1

PERJANTAI
Salla Pakarinen-Räsänen
Rytmivarpaat 5-6-v.                      17.00-18.00

Heinävesi, Heinäveden yläkoulun sali, Kenttätie 1

MAANANTAI
SALLA PAKARINEN-RÄSÄNEN
Rytmivarpaat 3-6 v.
klo 17.30-18.15

Joroinen, Joroisten yhtenäiskoulu, juhlasali, Koulutie 3

TORSTAI
SALLA PAKARINEN-RÄSÄNEN
Rytmivarpaat 3-6 v.
klo 17.30-18.15

KUVATAIDE ja KÄSITYÖ

Varkaus, Nuorten talo, Osmajoentie 28

TIISTAI  KESKIVIIKKO
pienryhmätila, 2. krs pienryhmätila, 2. krs
KAARIN ORESMAA TIINA NISSINEN
Värikäs sivellin -kuvisryhmä 2, 5-6 v.
klo 17.00-18.00
Taideseikkailijat 3-4-v.                  ke klo 17.00-17.45
keramiikkaluokka 
SATU JUUTILAINEN
Värikäs Sivellin- kuvisryhmä 1, 5-6 v. klo 17.00-18.00